AK Parti, basınla iftarda buluştu

AK Parti, basınla iftarda buluştu
Yayınlama: 27.03.2023
A+
A-

AK Parti Karabük İl Başkanlığı düzenlediği iftar programında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

AK Parti Karabük İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programı AK Parti Karabük İl Başkanı Ferhat Salt‘ın ev sahipliğinde gerçekleşirken AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, Karabük İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Ovacık Belediye Başkanı Yakup Narter, AK Parti İl yöneticileri, AK Parti İlçe Başkanları ve yöneticileri de iftar programında yer aldı.

İftar programına, il ve ilçelerden pek çok meslektaşımız katılırken gazetemizi temsilen Genel Yayın Yönetmenimiz Oğuzhan Doğan katıldı.


İftar programı sonrası açıklamalarda bulunan AK Parti Karabük İl Başkanı Ferhat Salt, “Kuruluşundan bu yana teşkilatımızın her kademesinde görev almaktan gurur duydum. Genel başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle il başkanı oldum. 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için Türkiye seçime gidiyor. Ülke ve millet olarak yoğun bir seçim sürecindeyiz. Göreve gelir gelmez toplantımızı gerçekleştirdik. Yoğun bir aday adaylığı süreci geçirdik Karabük’ten milletvekili aday adayı olmak için 26 başvurumuz oldu. 2. başvuru olarak Karabük’ü seçen 5 farklı isim var. Toplamda 31 milletvekili müracaatı almış bulunmaktayız. Aday adaylarımıza başarılar diliyorum.” dedi.


Konuşmasında geçtiğimiz gün gerçekleştirilen temayül yoklaması ile ilgili de bilgiler paylaşan Salt, 795 teşkilat mensubunun yoğun bir teveccühüyle temayül yoklamasını gerçekleştirdiklerini söyleyerek, “İnşallah Karabük’te 3 milletvekili kazanmak için sahada olacağız.” dedi.
AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, “Ramazan-ı Şerifimiz hayırlı olsun. Cenab-ı Hak tamamına erdirsin inşallah.” diyerek başladığı konuşmasında, Karabük‘te değişim sürecinin gerçekleştiğini ve yeni İl Başkanı Ferhat Salt‘a başarılar dilediğini ifade etti.


“Biz hazırız”
Toplamda 31 milletvekili aday adayı olduğunu söyleyen AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, “Bu yarışta 3 arkadaşımız öne geçecek. Bizi hem sahada hem mecliste temsil etme ünvanına sahip olacak. Biz hazırız. Türkiye genelinde temayül yoklaması yapıldı. Ben de partimizin verdiği görevle Kars’ta temayül yoklamasına katıldım. Orada insanlarımızın temsilcilerini belirlemek üzere spor salonunu doldurdu. Aynı heyecanı yaşıyoruz Karabük’te de.” dedi.


Gerçekleştirilen temayül yoklamasıyla ilgili de bilgiler veren Güneş, son teknoloji kullanılarak yoklamaların gerçekleştiğini, bilgisayar sisteminden verilen oyun anında genel merkezin sistemine düştüğünü söyleyerek, “Partimiz kurumsallaştı. Aday adaylarını belirlemede belirlediği usuller gözümüzün önünde cereyan etti.” dedi.
Yüksek Seçim Kuruluna aday listelerinin verilmesiyle yeniden bir heyecanın başlayacağına değinen AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, “9 Nisandan sonra yeni bir heyecanla sahalarda olacağız. 1 ay gibi kısa bir zaman içerisinde seçim çalışmalarını birlikte değerlendireceğiz ve göreceğiz. Bu şehir bizim, bu şehirde yapılan yapılması gereken çok hizmet var. Büyük hizmetler yapıldı. Karabük’ün geleceği ile ilgili hizmetleri düşünüyoruz, vakti saati geldiğinde açıklayacağız. Hep birlikte el ele birlik beraberlik içerisinde hizmetleri yapacağız.
Kucaklayıcı, kuşatıcı bir anlayışla seçildikten sonra kimseyi ayırmadık. Ayrılık gayrılığı sandıklar kapandıktan sonra kapatıyoruz. Bu anlayışla devam edeceğiz. Sandıklar kapanıncaya kadar çalışacağız.”
dedi.


“Türkiye’nin zamanı yoktur, işi çoktur”

Yüzyılın en önemli ihtiyacının güçlü bir yönetim olduğu vurgusu yapan AK Parti Karabük Milletvekili Güneş, “Bu yönetim gücünü, meydandan, insanlarımızın reyinden, gücünden alıyor.
Bu sistemin eksik noksan tarafları vardır onları telafi ederek devam edilecektir. Türkiye’nin zamanı yoktur, işi çoktur. Önemli yıkımlara maruz kaldık bu ağır yükün altından kalkabilmek için güçlü yönetime ihtiyaç vardır. Katılımın yüksekliği, irade, meclisin güçlü olması da önemlidir. Bunun için el birliğiyle çalışacağız.”
dedi.

Konuşmasında geçmişte yaşadığı bir gazete başlığı anısından da bahseden AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, 1995 yılında ilk siyasete niyet edip Doğru Yol Partisi’ne adım attığında listenin belli olmasıyla Karabük‘te bir gazetede ‘Bir cenaze, bir imam, bir de cemaat’ başlığı atıldığını söyleyerek bu süreçte yerinde ve sağduyulu eleştirilere açık olduklarını belirtti.

Konuşmasında “Basın her şeyimiz. Gözümüz, kulağımız “ diyen Güneş, insanların şahsiyetiyle ilgili mevzular da daha dikkatli olunmasını istedi.
AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar pogramı hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.