Betpasgiris.vip restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com casino siteleri uluslararası lojistik

899 konut için kura çekildi

899 konut için kura çekildi
Yayınlama: 07.12.2022
A+
A-

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi “İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi”nde Karabük’te inşa edilecek 899 konutun hak sahiplerini belirlemek için kura çekimi yapıldı.

Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi’ndeki kura çekimine, ev sahibi olma hayali kuran vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kent merkezinde yapılacak konutlar için ilk kura çekimini, Vali Fuat Gürel gerçekleştirdi.

Vali Gürel, konutların vatandaşlara hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Kurada ismi çıkan hak sahiplerinin isimleri hem salon içinde hem de dışarıda kurulan platformda okunup dijital ekrana yansıtıldı.

Vali Gürel, yaptığı konuşmada, projenin öneminden bahsetti.

Şehit ailesine, engelli bireylere, gazilere, gençlere, yaşlılara destek veren, hizmet eden bir millet olduklarını anlatan Gürel, “Bugün de inşallah devletin, TOKİ’nin öncülüğünde sizleri bu güzel projeyle ev sahibi yapmış olacağız. Karabük’te 899 konuta 18 bine yakın başvuru var. Bu güzel bir talep. İnşallah 899 ailemizi ev sahibi yapmış olacağız.” diye konuştu.

İsmi açıklananlardan Fahrettin Kelleci, sevinçli ve mutlu olduğunu söyledi.

Kelleci, evinin olmadığını, çocuklarının da kirada oturduğunu kaydetti.

Nazmiye Bostancı ise eşi ile bir evlerinin olmasını çok istediklerini belirtti.

Yetkililere teşekkür eden Bostancı, “Emekliyiz. Lojmandayız ama oradan çıkınca oturacak evimiz yoktu. Çok mutlu ve memnun oldum.” dedi.

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi “İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi”nde Karabük’te inşa edilecek 899 konutun hak sahiplerini belirlemek için kura çekimi yapıldı. Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi’ndeki kura çekimine, ev sahibi olma hayali kuran vatandaşlar katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.