41 engelli vatandaş askerlik heyecanını tattı

41 engelli vatandaş askerlik heyecanını tattı
Yayınlama: 17.05.2023
A+
A-

Karabük’te Engelliler Haftası münasebetiyle düzenlenen temsili askerlik uygulaması kapsamında 41 engelli vatandaş askerlik yapmanın heyecanını tattı.

Karabük’te Engelliler Haftası münasebetiyle “Temsili Askerlik Uygulaması” kapsamında Karabük İl Jandarma Komutanlığı tarafından Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda düzenlenen programda 41 engelli vatandaş için yemin töreni düzenlendi.

1 günlük eğitim için üniforma giyen 41 zihinsel ve bedensel engelli vatandaş için dün askerlik eğlencesi ve kına yakım programı tertip edilmişti. Bugün de 1 günlük eğitim alan engelli vatandaşlar yemin töreniyle askerlik yapmanın heyecanını tattı.

Düzenlenen törene Vali Vekili Muhittin Gürel, Karabük Valisi Fuat Gürel’in eşi Özlem Aras Gürel, AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç, CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, Karabük İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Garip Gümüş, Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkezi Komutanı Albay Yusuf Küçükbaşol, Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, diğer protokol üyeleri, siyasi parti ve STK temsilcileriyle vatandaşlar katıldı.

“Bu askerlik sahnesi binlerce yıllık devlet geleneğimizin ve kutlu milletimizin gurur verici bir gerçeğidir”

Safranbolu 125. Jandarma Komando Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda 41 engelli vatandaş için düzenlenen yemin töreninde konuşma yapan İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Garip Gümüş, temsili askerlik yapan erlere başarılar dileyerek, “Temsili askerlik hizmetlerine katılan gençlerimizin kısa süreli de olsa aramızda olması kışlamız bünyesinde şerefli üniformayı giymesi bize güç katmış ve mutlu etmiştir. Bu sayede arkamızda güçlü bir desteğin olduğunu görmüş olduk. Temsili de olsa bu askerlik sahnesi binlerce yıllık devlet geleneğimizin ve kutlu milletimizin gurur verici bir gerçeğidir” dedi.

Konuşmaların akabinde komando gösterileri gerçekleştirilirken bir günlük asker olan engelli vatandaşlar Türk bayrağı ve silaha ellerini koyup askerlik yemini ettiler. Program künyelerin ve terhis belgelerinin protokol tarafından verilmesi ve hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle sona erdi.

Kaynak: S. Oğuzhan Doğan

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.