Betpasgiris.vip restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com casino siteleri uluslararası lojistik

3 bine yakın öğrenciye ücretsiz yemek veriliyor

3 bine yakın öğrenciye ücretsiz yemek veriliyor
Yayınlama: 01.12.2022
A+
A-

Karabük’te 2 bin 997 öğrenci Milli Eğitim Bakanlığının ücretsiz yemek hizmetinden yararlanıyor.

Taşımalı sistemle eğitim alan öğrencilere yemekleri, Karabük ve Safranbolu’daki öğretmenevlerinde, pansiyonlarda kalan öğrencilere de pansiyondaki aşçılar tarafından hazırlanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, gazetecilere, 2022-2023 eğitim öğretim yılında 2 bin 26 öğrencinin Karabük merkez ve köylerinden taşımalı sistemle ücretsiz taşındığını söyledi.

Bu öğrencilerin okullarında sulu yemek yardımından da faydalandığını belirten Akbaş, 70 okul öncesi eğitim öğrencisinin de bu hizmetten yararlandığını ifade etti.

Karabük’te 2 bin 997 öğrenci Milli Eğitim Bakanlığının ücretsiz yemek hizmetinden yararlanıyor. Taşımalı sistemle eğitim alan öğrencilere yemekleri, Karabük ve Safranbolu’daki öğretmenevlerinde, pansiyonlarda kalan öğrencilere de pansiyondaki aşçılar tarafından hazırlanıyor. ( İl Milli Eğitim Müdürülüğü – Anadolu Ajansı )

Akbaş, il genelinde 13 ortaöğretim pansiyonu ile bir imam hatip okulu pansiyonu olduğunu aktararak, şu bilgileri verdi:

“Yaklaşık 781 öğrencimiz de bu kapsamda sabah, öğle ve akşam yemeğinden faydalanıyor. Aynı zamanda pansiyonlarda kalan öğrencilerimize ara öğün olarak gerekli desteği veriyoruz. Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla da 120 öğrencimize yemek yardımında bulunuluyor. İl genelinde sulu yemek yardımından 2 bin 997 öğrencimiz faydalanmaktadır. 2023-2024 eğitim öğretim sezonunda da inşallah 3 bin 500 öğrencimiz yemek yardımından faydalanacaktır.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.