Betpasgiris.vip restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com casino siteleri uluslararası lojistik

“Yeşil Vatanı Korumak Hepimizin Görevi”

“Yeşil Vatanı Korumak Hepimizin Görevi”
Yayınlama: 12.06.2024
A+
A-

15 Haziran ve 31 Ekim tarihleri arasından ormanlık alanlara girişlerin yasaklandığını dile getiren Karabük Valisi Mustafa Yavuz, yeşil vatanı korumanın temel vatandaşlık görevi olduğunu vurguladı.

Karabük Valisi Mustafa Yavuz başkanlığında Karabük Valiliği Toplantı Salonunda İl Güvenlik Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen toplantıda Karabük Vali Yardımcısı Muhittin GürelKarabük İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay İsmail Gökcek ve Karabük İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse ve ilgili müdürler yer aldı.

Karabük Valiliği Toplantı Salonu’nda düzenlenen mayıs ayı güvenlik değerlendirme toplantısında konuşan Vali Yavuz, Karabük‘ün güvenliği ve huzuru için tüm kurumlar ile birlikte çalıştıklarını dile getirdi.

Kurban Bayramı İçin Tüm Tedbirler Alındı

Karabük Valisi Mustafa Yavuz, tatil boyunca tüm kolluk birimleriyle sahada olacaklarını ve bayram tatilinin huzur, güven içerisinde geçmesi adına tüm tedbirlerin alındığını söyleyerek, “15 Haziran’dan itibaren başlayacak, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin huzur ve güven içerisinde geçmesi için tüm tedbirleri aldığımızı vatandaşlarımızın bilmesini isteriz. Tatil boyunca tüm birimlerimizle ve personellerimizle birlikte sahada olacağız. Bayram tatili süresince emniyet birimlerimiz 59 ekip 494 personelde, Jandarma birimlerimiz ise 101 ekip 435 personel olmak üzere, toplam 160 ekip 929 personelle görev başında ve sahada olacağız. Kurban Bayramı tatili boyunca trafik, asayiş, ulaşım, itfaiye tedbirleri başta olmak üzere hastanelerimizde, kurbanlık satış yerlerinde ve mezarlıklarda gerekli tedbirler planlanmıştır.” dedi.

“Yeşil Vatanı Korumak Hepimizin Görevi”

Orman yangınlarının önlenmesi amacıyla Karabük sınırları içerisindeki ormanlara izin verilenler dışında girişlerin yasaklandığını ifade eden Karabük Valisi Mustafa Yavuz, yeşil vatanı korumak herkesin temel vatandaşlık görevi olduğunu söyleyerek, “Gerek Kurban Bayramı gerekse bayram sonrasında orman yangınlarının önlenmesi ile tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyorum. 15 Haziran ile 31 Ekim tarihleri arasında Karabük sınırları içerisindeki ormanlara izin verilenler dışında girişler yasaklanmıştır. Unutmayalım ki geleceğimiz olan yeşil vatanı korumak hepimizin temel vatandaşlık görevidir.” dedi.

14 Haziran Cuma günü karne alacak Karabüklü öğrencileri unutmayan Karabük Valisi Mustafa Yavuz, Valilik koordinesinde düzenlenen kurslara öğrencileri davet ederek, “14 Haziran Cuma günü ilimizde karne alacak yaklaşık 37 bin öğrencimize iyi tatiller diliyorum. Tatile girecek tüm öğrencilerimize. Tatilde dinlenmelerini bol bol kitap okumaları, öğretmenlerinin verdiği çalışma programına göre çalışmalarını, Valiliğimizin koordinasyonunda açılacak sportif, kültürel, sanatsal ve müzik kurslarına beklediğimizi belirtmek isterim.” dedi.

“Daha Huzurlu ve Daha Güvenli Bir Karabük”

Daha huzurlu ve daha güvenli Karabük için, tüm kolluk birimleri, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları ile 24 saat çalışıp sahada olacaklarını söyleyen Karabük Valisi Mustafa Yavuz, “Bundan sonraki aylarda da daha huzurlu ve daha güvenli bir Karabük için, Valiliğimizin koordinasyonunda kolluk birimlerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımız, yerel yönetimlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, Karabüklü hemşerilerimiz ve kıymetli basın mensuplarımıza birlikte el ele vererek 24 saat çalışacağız ve sahada olacağız. Bu şehrin huzuru ve güvenliği için çalışan ve katkı sağlayan herkese şükranlarımı sunarken, tüm Karabüklü hemşirelerimin yaklaşan kurban bayramını tebrik eder, sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.