Uyuşturucu ile mücadele devam ediyor

Uyuşturucu ile mücadele devam ediyor
Yayınlama: 04.10.2022
A+
A-

Karabük’te polis ekiplerince geçen ay düzenlenen uyuşturucu , kaçak tütün ve alkol operasyonlarında yakalanan 45 zanlıya adli işlem yapılırken 1 kilodan fazla esrar ele geçirildi.

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, İstihbarat ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, eylül ayında kent merkezi ve ilçelerde uyuşturucu, kaçak tütün ve alkol operasyonları gerçekleştirildi.

Farklı adreslere yapılan uyuşturucu operasyonlarında, 1 kilo 97 gram esrar, 28,73 gram metamfetamin, 22,61 gram skunk, 6 gram plaka esrar, 241,44 gram bonzai, 232 sentetik ecza hap, çok sayıda uyuşturucu içiminde kullanılan cam ve plastik aparatlar ele geçirildi.

Operasyonlarda gözaltına alınan 25 şüpheliye “uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak”, 6 zanlıya “uyuşturucu madde ticareti” suçundan adli işlem yapıldı.

Karabük’te polis ekiplerince geçen ay düzenlenen uyuşturucu, kaçak tütün ve alkol operasyonlarında yakalanan 45 zanlıya adli işlem yapıldı. ( İl Emniyet Müdürlüğü – Anadolu Ajansı )

Ayrıca Karabük İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen kaçak tütün ve alkol operasyonlarında, 510’u tütün doldurulmuş 2 bin 911 paket kaçak makaron, 3 sanayi tipi tütün sarma makinesi, 102 kilo 5 gram sarmalık kıyılmış tütün, 18’i sahte 22 litre etil alkol, 9 şişe alkol yapımında kullanılan anason, 50 bandrolsüz parfüm ve 2 sahte plaka ele geçirdi.

Bu kaçak tütün ve alkol operasyonlarında da yakalanan 14 şüpheliye adli işlem yapıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.