Betpasgiris.vip restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com casino siteleri uluslararası lojistik

Karabük’ün Genç Başkanının İlk  Basın Toplantısı 

Karabük’ün Genç Başkanının İlk  Basın Toplantısı 
Yayınlama: 10.07.2024
A+
A-

AK Parti Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, üç aylık görev süresini değerlendiren bir basın toplantısı düzenledi. 5000 Evler 75. Yıl Parkı’nda düzenlediği toplantıda, “Karabük’te çocuklarımıza yeşil alanlar oluşturmak istiyoruz,” dedi.

Başkan Çetinkaya, şöyle konuştu:

“Karabük, tabiatın ortasında güzel kurulmuş bir şehir. Bu şehrin hak ettiği en güzel şeyin de en güzel yakışacak şeyin de yeşil olmasını arzuluyoruz.”

Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, konuşmasına şöyle devam etti:

“30 Mart yerel seçimleri halkımızın da takdiriyle tecelli etti. Halkımız bu göreve de bizleri layık gördü. Tabii, ilk gün dedik ki, bir belediye aldık. Karabük’e hizmet getirecek bir sistemin başında mührü bize teslim etti halkımız. Ciddi bir şekilde hemen sabahlara kadar bu işleri koordine etmek için hizmet ağını, kurumsal kimliği, finansal yapıyı güçlendirmeye yönelik adımlar attık. Tabii, 30 Mart’tan bugüne kadar sürekli bir Ankara teması içerisinde bakanlıklarla, yine vekillerimiz, il başkanımızla tüm hizmet materyallerimizde görevimizin başındayız. Hamdolsun ki 3 ay gibi bir sürede 30 küsur maddeyi de hayata geçirdik. Tabii, bu 3 ayda bir ayı Bayram ve Ramazan ile geçti. Bir ayını 50 gün 60 günü gelen ziyaretçilerimizle geçirdik. Aslında baktığımızda gündüzleri biraz böyle halkımızla, akşamları da ‘nereye ne yapabiliriz‘ derdindeydik.”

Karabük çarşıda iki otopark düzenlemesi yaptık.

Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, işçilerin maaşlarındaki eksikliklerin giderildiğini ve seçim sürecinde sıkça sorulan otopark sorununu çözüme kavuşturduklarını belirtti. Çetinkaya, şehir merkezinde araçlar için alan oluşturma hedefiyle eski valilik binasının bulunduğu bölgeye 300 araçlık, Balıkpazarı mevkiine ise 200 araçlık otopark yaptıklarını ve bu alanları Karabük halkının hizmetine sunduklarını açıkladı.

Karabükspor’a destek vermek bizim için şereftir.

Başkan Çetinkaya, mevcut otoparkları revize ettiklerini ve halkın ihtiyaçlarına yönelik yeni rezerv alanlar oluşturduklarını belirtti. Çetinkaya, “Hiçbir işimize betonla, demirle değil, yeşillikle başlamayı düşünüyoruz. Bir boş araziye baktığımızda betonun metre küpünü, demirin tonunu değil, dikeceğimiz çimi, lale modelini ve gül desenini arzuluyoruz. Karabük, tabiatın ortasında güzel kurulmuş bir şehir. Bu şehrin hak ettiği ve en güzel yakışacak şeyin yeşil olmasını arzuluyoruz. Çocuklarımıza da yeşil alanlar oluşturacağız,” dedi. Ayrıca, Balıkpazarı’na 200 araçlık ve Valilik alanına iki yeni otopark yaptıklarını ifade etti.

Karabükspor‘a verdikleri destekten de bahseden Çetinkaya, “Hepimizin gönül verdiği Karabük İdman Yurdu, kırmızı-mavi renkleriyle Türkiye’de marka değeri yüksek bir takım. Bu takıma destek vermek bizim için şereftir ve destek vermeye devam edeceğiz. Yeni otoparklarımızdan elde edilen gelirlerin bir kısmını Karabükspor’a aktarıyoruz. Çarşı esnafımız da bu otoparkları kullanarak hem kendilerine hem de Karabükspor’a destek verebilir. Hem otopark kazandık hem de Karabükspor’a bir kaynak oluşturduk,” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.