Betpasgiris.vip restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com casino siteleri uluslararası lojistik

Karabük’te Yeni Adalet Sarayı İnşaatı Başlayacak

Karabük’te Yeni Adalet Sarayı İnşaatı Başlayacak
Yayınlama: 05.07.2024
A+
A-

Karabük’ü ziyaret eden ve Karabük Valiliği’nde açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, şehrin gelişmesi için yapılan yatırımları değerlendirerek önemli konulara değindi.

Karabük’ün emeğin ve çeliğin başkenti olduğunu dile getiren Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, yıllarca Türkiye ekonomisine demir çelik sektöründe önemli hizmetler verdiğini vurguladı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, adalet hizmetlerinin iyileştirilmesi için Karabük‘te yeni adalet sarayı yapılması için çalışmalar başladığını söyledi.

Emeğin başkenti, demir çeliğin başkenti Karabük’ümüzdeyiz,” diyen Adalet Bakanı Tunç, Karabük’ün hem demir çelik sektöründeki ekonomik rolü hem de kültürel mirasıyla zenginleşmiş bir şehir olduğunu ifade ederek, “Karabük’ümüz yıllarca ülke ekonomisine demir çelik sektöründe hizmet veren önemli bir şehrimiz aynı zamanda dünya mirası olan Safranbolu‘yu da bünyesinde barındıran, Yenice’siyle Eflani’siyle, Eskipazar’ıyla birbirinden güzel ilçeleriyle çok önemli bir şehrimiz, memleketimiz Karabük’ümüz,” şeklinde konuştu.

Karabük Valiliği ziyaretlerinde Karabük’teki yatırımları değerlendirme fırsatı bulduklarını ve bakanlık olarak çalışmaları olduğunu dile getiren Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Bugün Karabük’te Valimizi ziyaret ettik. Milletvekillerimizle beraber ve ilimiz yöneticileriyle birlikte Karabük’teki yatırımları değerlendirme fırsatı bulduk. Aynı zamanda Bakanlığımıza ilişkin bazı çalışmalarımız var. Karabük ilimizde yine onlarla ilgili istişarede bulunduk. Yapılan çalışmaları yeniden gözden geçirdik. Karabük’te Özkan Çetinkaya, 31 Mart seçimlerinde belediye başkanı seçildi. Karabüklü hemşerilerimizin de taktirleriyle Türkiye’nin en genç il belediyeleri arasında yer alıyor. Yoğun bir seçim kampanyasının ardından Karabüklü hemşerilerimizin teveccühünü kazandı. Başkanımıza projelerini gerçekleştirme noktasında desteklerimizi de yerine getirmenin gayreti içerisinde olacağız,” ifadelerini kullandı.

“Karabük’te adalet sarayımız yetersiz ve eski bir bina”

Bakan Tunç, Karabük’te adalet hizmetlerinin iyileştirilmesi için yetersiz ve eski adalet sarayının yerine yeni bir bina yapılması için çalışmalarının başlandığını söyleyerek, “Karabük’te adalet sarayımız yetersiz ve eski bir bina. Yeni bir binaya ihtiyacımız var. Bu nedenle de çalışmalara başladık. Şu anda arsa çalışmaları tamamlanmış durumda ve proje çalışmalarına da başladık. 13 Haziran 2024 tarihinde proje sözleşmesini imzaladık. Bu proje çalışmaları da tamamlandıktan sonra inşallah 2025 yılının inşaat yatırım programına alınması konusundaki takiplerimizi sürdüreceğiz. Hürriyet Mahallesi’nde eski devlet demir yollarının arazisi adalet bakanlığımıza tahsis edilmişti. Orada inşaat edilecek ve 27 bin 567 metrekare kapalı alana sahip olacak Karabük adalet binamız. Safranbolu’muzda daha önceki yıllarda adalet binamızın yapımını tamamlamıştık. Burada özellikle Eskipazar’da İçişleri Bakanlığımızın bir ortak projesi var. Orada da adliyemize bin metrekare civarında düzen tahsis edilecek, onun da takiplerini İçişleri Bakanımızla birlikte gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Karabük‘te ve Safranbolu’da adalet hizmetlerinin iyileştirilmesi ve vatandaşların yargı süreçlerinden daha hızlı yararlanabilmesi için yeni mahkemelerin kurulduğunu söyleyen Adalet Bakanı Yılmaz Tunç açıklamasında, “Karabüklü vatandaşlarımızın yargı süreçlerinden daha hızlı yararlanabilmeleri adına yeni kurulan mahkemelerimiz oldu. Karabük’te bir aile mahkemesi, bir sulh ceza mahkemesi, bir sulh hukuk mahkemesi ve bir ağır ceza mahkemesi. Safranbolu’da da bir asliye hukuk mahkemesi kurarak özellikle yargının hızlandırılması ve davaların gecikmemesi adına Karabük’te gerçekleştirdiğimiz son zamanlarda yine personel atamalarıyla da yargının özellikle personel ihtiyacını Karabük’te karşılayabilmek için gerekli çalışmaları gerçekleştirdik,” ifadelerini kullandı.

Konuşmasından sonra Karabük Belediyesi’ni ziyaret edeceklerini söyleyen Tunç, Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya ve meclis üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunacaklarını ve Karabük Belediyesi’nin çalışmalarını değerlendireceklerini ifade etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.