Betpasgiris.vip restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com casino siteleri uluslararası lojistik

Binlerce Öğrenci İçin Son Ders Zili Çaldı

Binlerce Öğrenci İçin Son Ders Zili Çaldı
Yayınlama: 14.06.2024
A+
A-

2023- 2024 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle binlerce öğrenci karne sevincini yaşıyor.

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan Safranbolu’da son ders zilinin çalmasıyla beraber 57 okuldan, 969 öğretmen ve 11 bin 553 öğrenci yaz tatiline gitti.

Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Altın Safran İlkokulunda öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı. 

Safranbolu Altın Safran ilkokulunda sabah saatlerinde gerçekleşen karne alma törenine, Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda YazıcıSafranbolu İlçe Emniyet Müdür Vekili Sayın Elif ÇevikSafranbolu İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Sayın Faruk Yazgı ve Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Said Nuri Odabaşoğlu katıldı.

Sınıfları dolaşan Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Said Nuri Odabaşoğlu ve beraberindekiler, öğrencilere karnelerini, kitaplarını ve hediyelerini vererek öğrencilerin mutluluğuna ortak oldular. Sınıflarda öğrencilere karne dağıtımından sonra hatıra fotoğrafı çekildiler.

Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, eğitim öğretim sürecinin çok zor ve hassas olduğunu vurguladı.

Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, 11 bini aşkın öğrencinin bugün karne heyecanı yaşadığı Safranbolu’da öğrencilerin başarılarıyla gurur duyduklarını söyleyerek, “Safranbolu’daki 11 bini aşkın öğrencimiz bugün okullarında karne heyecanı yaşadı. 11 bin 553 öğrencimizin karne heyecanını yaşadığı Safranbolu’muzda, başarılarıyla her daim gurur duyduğumuz gözümüzün nuru kıymetli öğrenci evlatlarımıza eğitim-öğretim süreçlerinin ve hayatlarının her alanında, ülkemizin geleceğine yönelik üstün başarılar dilerim.” dedi.

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Said Nuri Odabaşoğlu, öğrencilerin Türkiye’nin geleceği olduğunu vurgulayarak tatil sürecinde kendilerine vakit ayırmaları ve akademik başarılarının da artması gerektiğini dile getirdiği konuşmasında, “Sizler, ülkemizin geleceği, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her daim umutları ve Türkiye Yüzyılı’nın mimarları olacaksınız. Tatil sürecinde, gezmek, eğlenmek ve dinlenmek en doğal hakkınız. Bu süreçte, yeni yerler keşfederken, kitap okuyarak ve sosyal etkinliklere katılarak akademik başarılarınızı da desteklemeniz en büyük temennimizdir. Hepinize iyi tatiller diliyor, yeni dönemde sizleri daha büyük başarılar sahibi olarak görmeyi diliyorum.” dedi.

Karabük’te ise Şirinevler İlkokulu’nda karne töreni düzenlendi. Törene Karabük Valisi Mustafa Yavuz ve Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş katıldı.


Sınıfları dolaşan Vali Yavuz ve Akbaş, öğrencilere karnelerini ve kitaplarını dağıtarak, öğrencilerin sevinçlerine ortak oldular.

Sınıfları gezerek öğrencileri tebrik eden Vali Yavuz, emekliliğe ayrılan Nurten Girişen ve Adnan İncebacak‘a verdikleri emeklerden dolayı teşekkür etti.

Vali Yavuz, bütün öğretmenlere çocuklara verdiği eğitim ve öğretimden dolayı teşekkür etti.

Öğrencilere yaz tatilinde sağlık ve huzurlu tatil geçirmeleri temennisinde bulunan Yavuz, “Bol bol dinlensinler, bol bol kitap okusunlar, öğretmenlerinin vermiş olduğu çalışma programı kapsamında çalışmalarına devam etsinler.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.