Betpasgiris.vip restbetgiris.co betpastakip.com restbet.com betpas.com restbettakip.com casino siteleri uluslararası lojistik

Adalet Bakanı Tunç: “Konut Kira Sınırlaması Sonlandı”

Adalet Bakanı Tunç: “Konut Kira Sınırlaması Sonlandı”
Yayınlama: 06.07.2024
A+
A-

 Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Karabük Valiliği’nde gerçekleştirdiği ziyaret sırasında, Türk Borçlar Kanunu’na Haziran 2022’de eklenen ve konut kiralarındaki artışı yüzde 25 ile sınırlayan düzenlemenin 1 Temmuz itibarıyla sona erdiğini belirtti.

Meclis‘in söz konusu düzenlemeyi gündemine almadığını vurgulayan Tunç, bu durumun artan enflasyonla mücadele hedeflerini desteklediğini ifade etti.

Konut kiralarındaki yüzde 25 ile sınırlı düzenlemenin 1 Temmuz itibarıyla sona ermesi ve meclisin bu düzenlemeyi gündemine almamasıyla ilgili konuşan Adalet bakanı Yılmaz Tunç, “1 Temmuz itibarıyla düzenleme sona erdi. Biliyorsunuz 2022 ve 2023 yıllarında birer yıl süreyle uzatılmıştı. Borçlar Kanunu’na eklenen geçici maddeyle bu uzatılmıştı. Meclisin takdirinde olan bir husus. Tabii 1 Temmuz itibarıyla mecliste böyle bir düzenleme de gerçekleşmedi. Enflasyonu düşürme hedefimiz var. Bu hedefimizde kararlı bir şekilde ekonomi yönetimimiz, program çerçevesi içerisinde çalışmalarını sürdürüyor. Yani bu hedef doğrultusunda inşallah bu tür sınırlamalara gerek kalmadan, kendi mecrasında yürüyecektir. Borçlar Kanunumuzun ilgili maddesi zaten kira miktarının nasıl arttırılacağına yönelik düzenlemeleri içeriyor. Meclis, 1 Temmuz itibarıyla gündemine almadı. O nedenle şu anda Borçlar Kanunu’nun kalıcı maddeleri çerçevesinde yürüyecek kiralarla ilgili düzenlemeler,” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.